Türkçe Muafiyet Sınavı Sonuçları

30.09.20 ve 08.10.20 tarihlerinde yapılan muafiyet sınavları ve konuşma sınavlarının resmi sonuçları mebis.ankaramedipol.edu.tr adresinde duyurulmuştur. Öğrencilerimiz sınav sonuçlarına Mebis üzerindeki “Sınavlar” bölümünden ulaşabilirler. Başarılı öğrencilerimizi tebrik ederiz. (Muafiyet Sınavı geçme notu 75’tir.) Kurların belirlenmesinde konuşma sınavı sonuçları etkili olmuştur.

Not itirazında bulunan öğrencilerimizin sınav kağıdı değerlendirme işlemleri devam etmektedir. Bu öğrencilerimizin itirazlarıyla alakalı olarak sekreterliğimiz tarafından yasal yanıt süresi (5 iş günü) içinde kendileriyle iletişime geçilecektir.

Muafiyet hakkı kazanan öğrencilerimizin Mebis üzerinden ders seçimi yapmalıdır. Ders seçimi ile ilgili öğrencilerimiz danışman hocalarından yardım alabilirler.

Hazırlık programına kalan öğrencilerimizin sınıfları, ders programları ve kitap bilgileri önümüzdeki hafta duyurulacaktır.

İtiraz ve isteklerinizi [email protected]  adresine göndererek bize iletebilirsiniz.

Not: Muafiyet sınavının birinci ve ikinci aşamasına katılamayan öğrencilerimiz için ayrıca bilgi öğrencilerimizin @std.ankaramedipol.edu.tr uzantılı mail adreslerine gönderilecektir.

Muafiyet sonuç listesi için tıklayınız